z innej perspektywy (Opole)

Kilka dni temu wracając z zakupów stanęliśmy na Placu Wolności w Opolu. Syn ucieszył się że może rozprostować kości, a ja mogłam przez chwilę się nie spieszyć. Zaparkowaliśmy wózek przy rzeźbie, tam są dwie ławeczki można spokojnie poszaleć z dzieckiem. Gołębie jednak zniechęcone karmieniem latorośli która chciałaby ptaszynę złapać za ogon odfrunęły, więc ku buntowi syna zabraliśmy się i poszliśmy już do domu.

Wieczorem kiedy moja pociecha słucha opowiadań Morfeusza, robię przegląd zdjęć w telefonie.

Tą rzeźbę stworzył Andrzej Czyczyło, z informacji które znalazłam rzeźba stanęła w 2000 roku w II rocznicę Obrony Województwa Opolskiego.

Jednak zagłębiając się w twórczość Pana Czyczyło, odkryłam że ma ogromny talent graficzny. Z zadziornością godną satyrykowi wspaniale rysuje to co innych nurtuje.

Andrzej Czyczyło
Urodzony w 1952 r. Grafik, scenograf.

Grafik charakteryzującym się żywą kreską, autor wielu rysunków satyrycznych, scenograf.

Jako bardzo młody nauczyciel pracował w MDK.Swoje artystyczne pasje realizuje pierwszorzędnie, czego dowodem są liczne prestiżowe nagrody w kategorii rysunku i karykatury (III nagroda w konkursie „Nad Poziomy”-1978,1979, II nagroda w międzynarodowym Salonie Humoru w Montrealu w 1980 r., I nagroda w konkursie rysunkowym „Brydżem bliżej”- 1995, Nagroda Honorowa Prezydenta Opola za całokształt dokonań w dziedzinie sztuk plastycznych w 2007 r.)… więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s